آیا واقعا درب جهنم اینجاست؟ | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آیا واقعا درب جهنم اینجاست؟

شاید تا به حال نام منطقه ای به نام “درب جهنم” را شنیده باشید. نامی که برای توصیف منطقه ای خاص و عجیب در روسیه به کار می رود.

بنا به این گزارش زمین هر روز با ویژگی هایی جدید انسان ها را شگفت زده می کند، گاهی این شگفتی ها در قالب سیل و زلزله خود را نشان می دهند و گاهی در قالب رخدادهای طبیعی و ماجرای درب جهنم نیز یکی از جالب ترین و البته عجیب ترین رخدادهای طبیعی جهان است.

اما ماجرا چیست؟ در سال ۱۹۷۱، یک تیم از مهندسین شوروی سابق که به دنبال گسترش گاز  بودند ناگهان در حین حفاری با پدیده ای عجیب رو به رو شدند. پدیده ای که ناشی از هجوم گاز متان سمی بود. درواقع آنان پس از حفاری با منبعی عظیم از گاز طبیعی رو به رو شدند که به شکل بی دلیل در حال سوختن بود و دمایی خیره کننده ایجاد کرده بود.

دهانه گازی دروواس، که به نام “درب جهنم” یا “دروازه های جهنم” شناخته می شود، یک میدان گاز طبیعی در نزدیکی روستای دروز، ترکمنستان است و در بدو حفاری، مهندسان اعتقاد داشتند این دروازه به میادین نفتی می رسد. حتی در روزهای اولیه حفاری، عمل حفاری با هدف رسیدن به نفت انجام شد اما در نهایت، شدت گاز سمی و متانی که از حفره حفاری شده به بیرون متصاعد شد، نشان داد که خبری از نفت نیست و ماجرا چیز دیگری است.

در خصوص این منطقه شایعات متعددی وجود دارد. برای مثال مردم محلی می گویند از این دهانه آتش زا صدای ناله مردگان را می شنوند و عده ای دیگر نیز می گویند این درب جهنم در عمق ۱۴ کیلومتری به منطقه ای خالی و پوچ می رسد که می تواند لانه ارواح باشد.

وجود یکی از گرم ترین نقاط زمین در یکی از سردترین نقاط زمین(روسیه)باعث شده تصاویری عجیب و منحصر به فرد در منطقه رخ دهد و مردم محلی بگویند این منطقه یکی از دربهایی است که انسان را به جهنم می رساند.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true