در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنیم؟ | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
 در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنیم؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشوری در شرایطی که بورس به رشد قابل توجهی دست یافته، آینده بازار طلا و سکه و وضعیت سرمایه‌گذاری در این بازار را تشریح کرد.

 

توصیه رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور به مردم/ در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنیم؟

با وجود آنکه انتظار می‌رفت سالی که به نام «رونق تولید» باشد، بویی از این رونق نبرد، بورس در روز‌های گذشته با یک رشد بی‌سابقه همراه شده است.

اما آیا بازار‌های دیگر هم همین رشد را دارند؟ به نظر می‌رسد که در وضعیتی که «پس‌انداز» رخت خود را از سفره مردم بسته، بیشتر دهک‌های اقتصادی به دنبال راه و یا صنعتی برای سرمایه‌گذاری هرچند اندک خود هستند؛ چیزی که برخی معتقدند بیشتر برای جلوگیری از افت ارزش پول خانوار طی یک سال اتفاق می‌افتد.

اما بازار‌های سکه و طلا به کدام سو می‌رود؟ آیا می‌توان در آن سرمایه‌گذاری کرد؟ محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشوری در این رابطه می‌گوید: «وضعیت بورس به این دلیل به سمت افزایش و رونق پیش رفت که بازار‌های دیگر با توجه به نوسان و زیانی که داشتند، بسیاری از مردم را به سمت این بازار روانه کرد. روند رو به رشد بورس نشان از یک اطمینان در این بازار و در سال جاری دارد.»

وی آمار‌های اولیه از این بازار را در سال ۹۸ که سال رونق تولید است، امیدوارکننده می‌داند و تاکید می‌کند: «این مساله می‌تواند کمک بسیاری به رونق تولید کند، اما باید در نظر داشت که بازار سکه و طلا بازاری است که در مقاطع مختلف برای عموم مردم جاذبه پیدا می‌کند و ممکن است در این میان افرادی که در این بازار حرفه‌ای نیستند وارد شوند و آسیب به بازار وارد کنند.»

کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که «آیا به مردم توصیه می‌کنید که در بازار طلا و سکه سرمایه‌گذاری کنند؟»، می‌گوید: «مردم باید با توجه به اطلاعات اقتصادی که دارند تصمیم بگیرند. توصیه‌ای ندارم و بهتر است که خودشان تصمیم بگیرند.»

وی آینده بازار طلا و سکه را اینطور توصیف می‌کند: «بازار طلا تنها آن بخش مربوط به بازار‌های جهانی‌اش قابل پیش‌بینی است. تحلیل‌ها در این رابطه نشان می‌دهد که استخراج طلا در دنیا ۵ درصد کاهش یافته که این مساله می‌تواند در تقاضای جهانی بازار‌های طلا تاثیرگذار باشد. در کنار آن، مساله تبدیل ذخایر ارزی کشور‌ها به طلا سبب افزایش تقاضا می‌شود. در مجموع تا ۵ درصد در انس طلا افزایش قیمت پیش‌بینی می‌شود.»

اقتصاد۲۴

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true