کنترل فشار خون ۹۰ هزار روستایی ۱۷۰هزار شهرنشین در جنوب غرب خوزستان | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
کنترل فشار خون ۹۰ هزار روستایی ۱۷۰هزار شهرنشین در جنوب غرب خوزستان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از کنترل فشار خون ۹۰ هزار روستایی ۱۷۰ هزار شهرنشین در جنوب غرب خوزستان در بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

بنا به این گزارش دکتر آرش یلالی، در نشست خبری  که با موضوع بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد، اظهار داشت:  از هر ۱۰۰ نفر ۲۲تا ۲۵ نفر به فشار خون مبتلا هستند و تنها ۴نفر از ایشان فشار خون‌شان کنترل می‌شود و این مهم یک معضل جهانی است.

وی اضافه کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون در خاورمیانه انحصاری است و در دنیا نیز به شکل محدود اجرا شده است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: در محدوده فعالیت این دانشکده ۱۳۰هزار نفر در آبادان، بیش از ۷۰هزار نفر در خرمشهر و ۶۳هزار نفر نیز در شادگان مخاطب هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون هستند.

وی ادامه داد: از جمعیت یادشده ۹۰هزار نفر در روستاها و ۱۷۰هزار نفر در شهرها حضور دارند و در فاز یک طرح در شهر ۴۳ پایگاه خدمات و در روستا ۲۰مرکز و ۱۳۵ خانه بهداشت، فشار خون افراد جامعه هدف را می‌گیرند.

دکتر یلالی از حضور ۱۰ بیمارستان دولتی و خصوصی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد و اضافه کرد: ۱۰ داروخانه نیز در این طرح فعالیت می‌‎کنند ضمن اینکه کلینیک‌های طب کار و ادارات و شرکت‌های بزرگ نیز به عنوان گلوگاه‌های جمعیتی در کنار این بسیج ملی هستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true