افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور به بهانه صادرات | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور به بهانه صادرات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مواد اصلی موردنیاز تولید روغن موتور از داخل تامین می‌شود در نتیجه افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور پذیرفتنی نیست و باید با متخلفان برخورد شود.
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور، گفت: اگرچه طی یک سال گذشته افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت روغن موتورهای وارداتی شد اما گرانی ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور داخلی محلی از اعراب ندارد چراکه مواد اولیه موردنیاز تولید، از داخل تامین و تنها کاتالیزورها از سایر کشورها وارد می‌شود بنابراین باید متناسب با ارزبری، قیمت این محصول افزایش پیدا کند.

مواد اولیه موردنیاز تولید روغن موتور داخلی است

منصوری با بیان اینکه مواد اولیه موردنیاز تولید روغن موتور داخلی است، افزود: برخی تولیدکنندگان تمایل دارند با توجه به شرایط بازار محصولات خود را گرانتر از قیمت واقعی به فروش رسانند.

شیرینی صادرات زیر زبان تولیدکنندگان روغن موتور

وی اظهار کرد: صادرات روغن موتور یکی از دلایل افزایش قیمت این محصول است چراکه با صادرات تولیدکنندگان سه برابر قیمت داخلی سود به دست می‌آورند بنابراین تمایل دارند به جای عرضه در بازار داخلی، صادر کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان داخلی به واسطه دلالان محصولات خود را به کشورهای همسایه صادر می‌کنند به همین دلیل ممکن است عرضه به بازار در پی صادرات کاهش پیدا کند که این عامل می تواند در افزایش قیمت روغن موتور اثرگذار باشد.

گران شدن روغن موتور اصل، استفاده از روغن موتور تقلبی را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکننندگان به واسطه صادرات تمایلی به فروش محصولات خود در داخل ندارند، ادامه داد: نظارتی بر میزان صادرات وجود ندارد در نتیجه سوءاستفاده گران با هدف کسب سود به راحتی می‌توانند بازار را آشفته کنند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که مواد اصلی تولید روغن موتور از داخل تامین می‌شود افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور پذیرفتنی نیست و باید با متخلفان برخورد شود.

خانه ملت

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true