صادرات بیش از ۱۷ هزار تن انواع آبزیان در سه ماهه نخست سال از خوزستان | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
صادرات بیش از ۱۷ هزار تن انواع آبزیان در سه ماهه نخست سال از خوزستان

مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان از نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای دامپزشکی استان بر صادرات حدود هفده هزار تن آبزیان در سه ماهه نخست سالجاری خبر داد.

دکتر مصطفی کنارکوهی اضافه کرد: در راستای توسعه صادرات آبزیان استان خوزستان بر بیش از ۱۷ هزار تن انواع آبزیان شامل میگوی تازه و منجمد، انواع ماهی دریایی و پرورشی تازه و منجمد، نظارتهای بهداشتی – قرنطینه ای لازم در سه ماهه نخست سال انجام شد.

دکتر کنارکوهی بیان کرد: مجموعه دامپزشکی استان بر روند صادرات ۱۷ هزار و ۶۸۴ تن انواع آبزی تازه و منجمد نظارت بهداشتی، قرنطینه‌ای داشته که این محصولات پس از نمونه برداری و انجام آزمایش های لازم با صدور مجوزهای دامپزشکی به کشورهای کویت،عراق،امارات و … صادر شده است.

وی اظهار داشت: وظیفه اصلی ما تأمین امنیت غذای مصرفی شهروندان از طریق نظارت و کنترل بر دام و طیور منطقه و مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های پروتئینی و آبزیان است.

کنارکوهی گفت: در زمینه صادرات، اداره کل دامپزشکی استان خوزستان آمادگی لازم را دارد تا با انجام نظارت بهداشتی – قرنطینه‌ای و صدور گواهی بهداشتی ، روند صادرات در راستای تضمین سلامت و کیفیت فرآورده های خام دامی را تامین کند تا شاهد افزایش صادرات انواع محصولات پروتئینی به سایر کشورها باشیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true