توضیح رئیس بیمارستان بزرگ دزفول درخصوص ادعای تداخل بیماران عادی و مبتلایان کرونا | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true

توضیح رئیس بیمارستان بزرگ دزفول درخصوص ادعای تداخل بیماران عادی و مبتلایان کرونا

علی بختیاری روز جمعه اظهارداشت: بیمارستان بزرگ دزفول تنها بیمارستان دولتی است که به بیماران شهرستان دزفول و شهرستان‌های اطراف خدمات درمانی ارایه می‌کند لذا علاوه بر بیماران مبتلا به کرونا با مراجعه بیماران زیادی برای آنژیوگرافی، اورژانس، آی سی یو پیشرفته، جراحی مغز و اعصاب مواجه است.
وی افزود: پیش از شیوع کرونا در دزفول طبق برنامه‌ریزی، اورژانس بیماران کرونایی و عادی از هم جدا شد.
رییس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: این بیمارستان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول و مورد پایش روزانه و هفتگی تیم‌های ارزیاب است و نواقص و موارد مورد نیاز مرتب گوشزد و برطرف می‌شوند.
وی با بیان اینکه برخی بیماران علاوه بر ابتلا به کووید ۱۹ دچار بیماری‌های دیگری چون بیماری کلیوی هستند، افزود: برخی افراد تا مشخص شدن نتیجه آزمایش کرونا باید تحت نظر باشند و درصورت مثبت شدن در بخش بیماران کرونایی بستری خواهند شد با این وجود اورژانس بیماران عادی و کرونایی کاملا از هم جدا است.
بختیاری گفت: اورژانس جدید بیمارستان هنوز آماده نشده ولی به دلیل حساسیت بیماران مبتلا به کرونا، اورژانس کرونا  راه اندازی و مورد استفاده قرار گرفت.

وی با اشاره به ویزیت بیماران کرونایی در این اورژانس افزود: در اورژانس ویژه بیماران کرونایی، پرسنل، نیروهای خدماتی، پرستاران و ویزیت‌ها جداگانه انجام می‌شود و تداخل خدمات وجود ندارد.
رییس بیمارستان بزرگ دزفول حضور بیمار کرونایی در اورژانس بیماران عادی را تکذیب کرد و گفت:  نمونه گیری از افراد کرونایی فقط در اورژانس ویژه این بیماران انجام می‌شود.
وی افزود: درمجموع ۶ بخش برای رسیدگی و درمان بیماران کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول اختصاص یافته و همزمان سه پزشک در اورژانس خدمات رسانی می‌کنند.
بختیاری گفت: افراد بدحالی که به اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه می‌کنند اگر مشکوک به کرونا باشند برای نمونه گیری به اورژانس ویژه کرونا راهنمایی می‌شوند ولی نمی‌توان از حضور همراه بیماران کرونایی در اورژانس  اجتناب کرد.
وی کمبود پزشک در بیمارستان بزرگ دزفول را تکذیب کرد و افزود: پیش از این در ماه حدود ۲۵ هزار نفر به اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه می‌کردند که توسط سه پزشک ویزیت می‌شدند ولی در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا، این آمار به حدود ۶ هزار نفر کاهش یافته است.
وی به فعالیت ۱۵ پرستار و سه پزشک در طول شبانه روز در اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول اشاره و بیان کرد: سه پرستار همراه با یک خدمه، یک کمک پرستار و یک پزشک در اورژانس بیماران کرونایی فعال هستند.
رییس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: در حال حاضر اورژانس این بیمارستان سه بخش اورژانس عادی، کرونایی و اورژانس حاد ترومای غیرکرونایی دارد که پزشک بیماران کرونایی از دیگر بیماران جدا است
وی افزود: انتظار می‌رود در شرایطی که رسیدگی به بیماران کرونایی انرژی زیادی از کادر درمان گرفته از آنها به خوبی حمایت شود؛ انتشار مطالبی به دور از واقعیت موجب کاهش انرژی این قشر زحمتکش می‌شود.
بختیاری از مردم خواست فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و برای کنترل کرونا به اصول بهداشتی توصیه شده پایبند باشند.

در مطلب منتشر شده در فضای مجازی دزفول، یک همراه بیمار عقرب گزیده به اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کرده و از تداخل اورژانس بیماران عادی و کرونایی و ویزیت همزمان پزشک این بیماران انتقاد کرده است.
شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در استان خوزستان به خود اختصاص داده است.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آمار مبتلایان به کرونا در ایران تا ظهر امروز جمعه به ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده است.

بازدیدها: ۰

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true