آیین تقدیر از پزشکان نمونه آبادان برگزار شد | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آیین تقدیر از پزشکان نمونه آبادان برگزار شد

آیین تقدیر از پزشکان نمونه آبادان به همت مرکز بهداشت این شهرستان و با همکاری منطقه آزاد اروند، فرمانداری ویژه، پالایشگاه، شهرداری و آبفای آبادان برگزار شد.

 دکتر شکراله سلمان‌زاده  در آیین تقدیر از پزشکان نمونه دانشکده علوم پزشکی آبادان که در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، بیان کرد: پزشکی همیشه هم در فرهنگ اسلامی و هم در فرهنگ عامه مردم جایگاهی ویژه داشته است. پزشک در فرهنگ اسلامی احیاگر لقب گرفته است و در فرهنگ عمومی نیز حکیم قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه احادیث متعددی در مورد اهمیت نجات جان انسان وجود دارد، بیان کرد: در فرهنگ عامی طبیب همواره با واژه‌هایی مثل حکیم همراه شده است و ابوعلی سینا همیشه طبیبی حکیم و فیلسوف نام گرفته و خود ایشان پزشکی را یک هنر تعریف کرده‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر این مهم که پزشکان در روزهای پیش از انقلاب، ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سال‌های دفاع مقدس و تمامی ناملایمات طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم بوده‌اند، اضافه کرد: پاندمی بیماری کووید۱۹ این حضور جامعه پزشکی در کنار مردم را به اوج خود رساند و همه دیدند که پزشکان با چه فداکاری‌ای در کنار ملت قرار گرفتند.

وی در همین خصوص گفت: البته در این مسیر جامعه پزشکی به تنهایی نمی‌توانست از عهده این مهم برآید و حضور بسیاری از دستگاه‌ها کنار ما امیدبخش و دلگرم‌کننده بود. فرمانداران محترم تمام وقت  اولویت خود را به این موضوع اختصاص داده بودند به ویژه فرماندار عزیز آبادان که همت و پیشگامی ایشان در ایجاد محدودیت‌ها در کشور فراموش‌نشدنی است.

دکتر سلمان‌زاده ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان منطقه آزاد اروند در کنترل ویروس کرونا ادامه داد: در رزوهایی که حتی بستگان بیماران از ایشان فرار می‌کردند، ائمه محترم جمعه به صورت جهادی برای برگزاری مراسم تشییع درگذشتگان حاضر بوده و این حضور باعث دلگرمی ما بود.

وی همچنین از نیروی انتظامی و سپاه پاسداران به صورت ویژه تقدیر کرد و گفت: بهداشت و درمان صنعت نفت و تامین اجتماعی نیز با در اختیار گذاشتن بیمارستان‌های خود برای درمان بیماران مبتلا به کرونا همکاری شایسته و قابل تقدیری داشتند.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با کرونا به پایان نرسیده است، گفت: احتمال قریب به یقین به پیک دوم در منطقه وارد خواهیم شد و افزایش بیماران بستری و سرپایی نگران‌کننده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطرنشان کرد: از همه عزیزان درخواست داریم که در راه مبارزه با کرونا همانند روزهای ابتدایی شیوع و با همان شور و هیجان کنار ما باشند تا بتوانیم با کمک یکدیگر جلوی ورود به پیک بعدی را بگیریم.

وی به پیچیدگی مدیریت کرونا در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و افزود: ۵بندر فعال، وجود راه‌آهن و فرودگاه، ارتباط مرزی با کشورهای همسایه و حضور کارکنان و مدیران منطقه در شهرهای دیگر، مدیریت بیماری را در این منطقه بسیار سخت می‌کند.

دکتر سلمان‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: همیشه عزیزان ما در مرکز بهداشت مورد اغفال قرار می‌گیرند. بهورزان عزیز ما در دورافتاده‌ترین نقاط منطقه که خط مقدم سلامت کشور است و تلاش کارشناسان و پزشکان ما در روستاها و مراکز بهداشت بی‌نظیر و شایسته تقدیر است.

وی همچنین ضمن قدردانی از مهندس امین، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان به خاطر همراهی با دانشکده علوم پزشکی آبادان در مسیر مبارزه با کرونا، اضافه کرد: من به ایشان به خاطر تلاش‌های بی‌دریغ در روزهای تحریم پالایشگاه آبادان، علاوه بر مدافع سلامت لقب «مدافع صنعت» نیز می‌دهم و اینکه پالایشگاه آبادان توسط بزرگترین دشمن ما تحریم شده، باعث افتخار است.

تقدیر از پزشکان نمونه آبادان، رئیس و معاونین دانشکده علوم پزشکی آبادان و روسای بیمارستان‌های این شهرستان در این آیین اجرایی شد.

در این آیین از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان به صورت ویژه از مهندس اسماعیل زمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و مهندس علیرضا امین، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان به خاطر همکاری‌های اخیرشان با این دانشکده قدردانی شد.

بازدیدها: ۵

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true