کوتاهی صمت در توزیع پارچه ارزان قیمت به کارگاه‌های تولید ماسک محلی | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
کوتاهی صمت در توزیع پارچه ارزان قیمت به کارگاه‌های تولید ماسک محلی

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان توضیحاتی تبیینی را در خصوص فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک در منطقه ارائه داد و از صمت به خاطر کمک نکردن به نجات کارگاه‌های تولید ماسک محلی انتقاد کرد.

دکتر شکراله سلمان‌زاده در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار کرد: صنعت و معدن موظف است برای تولیدکنندگان ماسک در منطقه پارچه ارزان قیمت تهیه کند تا آنها بتوانند ماسک ارزان تولید کنند و به قیمت ارزان در اختیار داروخانه‌ها بگذارند.

وی اضافه کرد: توزیع ماسک انحصاری نیست ولی باید با قیمت مصوب باشد. متاسفانه صمت به جای تلاش برای تهیه پارچه ارزان از مسئولیت خود شانه خالی کرده و تقصیر را به گردن دارو و غذا می‌اندازد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر این مهم که برخی از افراد غیرمطلع بدون دانستن واقعیت‌ها این مشکل را به معاونت دارو و غذا نسبت میدهند، اضافه کرد: در روزهای بحران کبمود ماسک کارگاه‌های تولید ماسک باید مجوز خود را از غذا و دارو می‌گرفتند که بعد از رفع این بحران، صدور  مجوز یادشده از سوی ستاد کرونای کشور به وزارت صمت و تمدید آن نیز به غذا و داروی استان – نه دانشکده‌های منطقه- داده شد.

وی ادامه داد: بعد از این موضوع، صمت تصمیم گرفت که پارچه ارزان قیمت را تنها در اختیار کارگاه‌های صنعتی بگذارد ولی در عین حال ما این مجوز را به داروخانه داده بودیم که ماسک خود را از تمامی محل‌های تولید از جمله کارگاه‌های صنعتی، کارگاه‌های تولید دستی و مراکز توزیع و پخش خریداری کنند که استقبال مردم از تولیدات صنعتی، داروخانه‌ها را به خرید از کارگاه‌های صنعتی تشویق کرد و دانشکده علوم پزشکی آبادان هیچگونه تبعیضی در این خصوص قائل نشد.

وی با بیان این مهم که شرکت های توزیع کننده ماسک در قانون جدید ابلاغ شده باید در سامانه imed ثبت‌ شده باشند، افزود: ما هیچگونه مکاتبه‌ای دال بر خرید از یک شرکت خاص نداشته و نخواهیم داشت.

بازدیدها: ۵

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true