ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران گفت: از این پس اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادی ورودی انجام می‌شود.

غلامرضا بلوطی میرزا با اشاره به ابلاغ بخشنامه‌های جدید از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران در خصوص اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران اظهار کرد: بر اساس مفاد بند (۱- الف) و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه، مقرر شده که اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادی ورودی و پس از احراز هویت دقیق، تشخیص غیرتجاری بودن و همچنین طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

وی افزود: برابر مندرجات متن این مصوبات، از این به بعد از هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری یا بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافران جلوگیری می‌شود.

مدیرکل گمرک اهواز تصریح کرد: کارشناسان مرتبط در گیت‌های مربوطه بر اساس مصوبه ابلاغی جدید نسبت به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی و با رعایت کامل سایر مقررات اقدام می‌کنند.

بلوطی میرزا گفت: در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه TSC، کارشناسان نسبت به پذیرش ارزش کالا بر اساس اسناد مثبته صاحب کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام و سپس مراتب را برای اقدام لازم به دفتر تعیین ارزش اعلام می‌کنند.

ایسنا

بازدیدها: ۷

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true