بهره‌برداری از رادیولوژی متحرک دیجیتال در بیمارستان شهید بهشتی آبادان | اجلاس نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بهره‌برداری از رادیولوژی متحرک دیجیتال در بیمارستان شهید بهشتی آبادان

برای نخستین بار در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره‌برداری از رادیولوژی متحرک دیجیتال در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان محقق شد.

دکتر هوشان شریعتی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار کرد: برای استفاده از دستگاه‌های رادیولوژی پرتابل(متحرک) نیاز به جابجایی بیمار وجود ندارد و در بخش‌هایی مثل مراقبت‌های ویژه، اتاق عمل و زمانیکه بیمار امکان حرکت ندارد، دستگاه یادشده کاربرد بالایی دارد.

وی ارزش ریالی این دستگاه جدید را ۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این دستگاه با قابلیت تصویربرداری دیجیتال با کیفیت بالا از تمام اندام‌های بدن و همچنین راحتی کار با آن با توجه به قابلیت چرخش تیوپ اشعه X در تمامی جهات، تا حدود زیادی نیازهای منطقه را برطرف خواهد کرد.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان، حرکت موتوری دستگاه بدون نیاز به برق شهری، کاهش دز جذبی بیمار، عدم نیاز به کلیشه و پروسه ظهور و ثبوت تاریکخانه، ارسال مستقیم تصاویر به پرینت، مجهز بودن به CD/DVD writer و سایر مزایا را از ویژگی‌های این دستگاه جدید برشمرد و گفت: همین مزیت‌‎ها باعث شده است که محدودیت‌های دستگاه پرتابل آنالوگ در این مدل جدید وجود نداشته باشد.

بازدیدها: ۵

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true